0
Zamówienie
Product 1 Title

Sample text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit nullam nunc justo sagittis suscipit ultrices.

Quantity
$20
$17

FAQ

 • Jakie informacje i dokumenty muszę posiadać, aby zamówić świadectwo energetyczne?

  Aby prawidłowo przygotować świadectwo audytor potrzebuje informacji na temat technicznych danych nieruchomości. Zawsze niezbędny jest rzut danej nieruchomości z wpisanymi wymiarami ścian wraz z ich grubością, wymiary okien i drzwi wejściowych i balkonowych, a także informacje, które są wymagane w formularzu zamówienia. Klientom chcącym uzyskać świadectwo dla mieszkania radzimy uzyskać te dane u administracji budynku poprzez przesłanie formularza, który można pobrać tutaj. Otrzymany formularz lub inne dokumenty (w tym świadectwo energetyczne budynku) otrzymane od administracji można załączyć przy składaniu zamówienia, bez konieczności wypełniania całego formularza. Do świadectwa zawsze dołączone jest także zdjęcie budynku. Wszystkie niezbędne dokumenty można w sposób prosty i załączyć przy składaniu zamówienia.

 • Czy rzut/plan nieruchomości zawsze jest potrzebny, aby sporządzić świadectwo?

  Do prawidłowego sporządzenia charakterystyki energetycznej audytor zawsze potrzebuje zwymiarowany rzut nieruchomości. Jeśli potrzebujesz rzutu mieszkania, możesz zapytać zarządcy/spółdzielni, czy posiada rzuty techniczne budynku, z którego można odczytać wymiary Twojego mieszkania. Jeśli nie posiadasz takiego rzutu, możesz go wykonać samodzielnie.

 • Czy potrzebuję oryginału świadectwa dla notariusza?

  Na notariuszu ciąży obowiązek pouczenia o obowiązku przekazania świadectwa lub odnotowaniu, że strony potwierdzają, że takie świadectwo zostało przekazane. Notariusz nie weryfikuje dokumentu i tego czy jest to kopia, wydruk czy plik na pendrive, ponadto nieprzekazanie dokumentu nie jest podstawą do odmówienia sporządzenia aktu notarialnego czy stwierdzenia nieważności umowy.

 • Kiedy trzeba sporządzić świadectwa charakterystyki energetycznej?

  Świadectwo trzeba przekazać nabywcy lub najemcy w momencie gdy budynek, część budynku czy lokal będzie zbywany lub wynajmowany. Ponadto obowiązek sporządzenia i przekazania świadectwa dotyczy również zakończenia budowy, pozwolenia na użytkowanie, a także jest dokumentem wymaganym w wielu dotacjach i dofinansowaniach. Uwaga według najnowszych objaśnień ministarstwa dokument jest konieczny również w przypadku najmu krótkoterminowego.

 • Jak długo ważne jest świadectwo?

  Świadectwa charakterystyki energetycznej jest ważne przez 10 lat.

 • Kiedy mogę spodziewać się otrzymania świadectwa?

  Po otrzymaniu maila z potwierdzeniem zamówienia dostaniesz jeszcze jednego maila z potwierdzeniem otrzymania płatności. Świadectwa realizujemy średnio w ciągu 48h licząc od tego momentu. Dokładny maksymalny czas realizacji jest podany przy wyborze zamówienia.